Asociația

2024-04-09 17_27_49-IMG_E0389.JPG ‎- Photos.jpg

AsociaÈ›ia Pălărierilor din România este prima È™i singura asociaÈ›ie de acest tip din Romania. Această asociaÈ›ie este despre pălării, tradiÈ›ii È™i dragoste pentru frumos. Ceea ce ne uneÈ™te pe noi, pe toÈ›i pălărierii, este o pasiune puternică pentru această artă. AsociaÈ›ia este fructul pasiunii pentru pălării È™i a determinării.

​

Obiectivele noastre principale sunt preÈ›uirea, prezervarea È™i susÈ›inerea tuturor pălărierilor din România: atât cei moderni cât È™i cei tradiÈ›ionali. AsociaÈ›ia va crea întreaga platformă pentru a ajuta la îndeplinirea acestui lucru. Ne propunem să organizăm  competiÈ›ii, workshop-uri È™i alte tipuri de evenimente, care nu s-au mai organizat până acum in România.

​

Membrii vor avea acces la toate resursele È™i beneficiile oferite de asociaÈ›ie, cum ar fi reduceri la diferite cursuri È™i la evenimentele organizate de asociaÈ›ie, pot accesa o listă de distribuitori din întreaga lume, vor avea acces imediat la ultimele noutăți din domeniu, si vor avea acces la o listă a evenimentelor naÈ›ionale È™i internaÈ›ionale È™i bineînÈ›eles vor fi incluÈ™i într-un grup unde pot relaÈ›iona cu alÈ›i pălărieri din România, pot cere sfaturi, ajutor, pot comunica diferite È™tiri si de ce nu, pot lega noi prietenii.